Żaden chyba olejek nie został tak dokładnie zbadany pod względem właściwości zdrowotnych. Okazuje się bowiem, że ma ich on nieskończenie wiele, a jego pojawienie się w danym kosmetyku natychmiast podbija jego walory kosmetyczne i dodaje wielu unikatowych właściwości. Olejek cedrowy jest niepowtarzalny: do tej pory nie wymyślono sposobu, by stworzyć jego syntetyczny zamiennik. W jaki sposób pielęgnuje urodę ten niezastąpiony, mocarny olejek z dalekiej tundry?
Olej cedrowy INCI:
Cedrus Atlantica Oil
Olejek cedrowy „mierzy wysoko” – jest przyzwyczajony do rzeczy wielkich, ponieważ drzewa, z których pochodzi osiągają imponujące wysokości (nawet do 40 metrów wysokości i 2 metrów średnicy). Nie bez przyczyny spodziewamy się po im, ze olej pochodzący z tak imponującego drzewa, które wzrasta w nieskalanie czystych rejonach świata będzie umiał dokonać rzeczy wielkich – zarówno w dziedzinie zdrowia, jak i kosmetyki.
Olej cedrowy – skład
- białko w dużym stężeniu
- wielonienasycone kwasy tłuszczowe
- witaminy B, E i D
- szereg przeciwutleniaczy
Olej cedrowy – właściwości kosmetyczne
Olejek cedrowy ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Używa się go an wszelkie przesuszone partie ciała, w szczególności na przesuszona skórę dłoni, jak i na twarz w celu spowolnienia procesów starzenia się skóry. Olejek cedrowy jest w stanie unormować poziom sebum zarówno na skórze głowy, jak i twarzy i innych partiach ciała. Jest on często stosowany do pielęgnacji skóry na mrozie. Wystarczy nałożyć go na twarz wieczorem, a rano przemyć skórę lub przetrzeć tonikiem.
Dzięki temu cera nie będzie się wysuszała z powodu suchego lub mroźnego powietrza: stanie się elastyczna, gładka i odpowiednio nawilżona.
Jak działa na włosy olejek cedrowy? [efekty]
Hamuje wypadanie włosów, zwalcza łysienie u mężczyzn, pomaga zapuścić zarost, wspomaga pielęgnację brody oraz odkaża skórę po goleniu. Olejek cedrowy poprawia strukturę włosów, nie przeciążając ich,. Jest idealny do tłustej skóry, nadaje połysku włosom, ułatwia rozczesywanie pasm i zwalcza łupież. Będzie tez idealny dla wszystkich, którzy borykają się w zahamowaniem wzrostu włosów. Olejek cedrowy nadaje pasmom objętości i lekko odbija je od nasady. Olejek cedrowy nadaje się do olejowania osłabionych włosów, których struktury uległy zniszczeniu i potrzebna jest im naprawa zarówno w zewnętrznych, jak i wewnętrznych warstwach.
Jak stosować olejek cedrowy na włosy?
Najlepiej łączyć go z innymi naturalnymi olejami i nakładać na włosy i skórę głowy w formie maski, którą zmywamy po minimum 30 minutach. Innym sposobem na łączenia oleju cedrowego z ubitym żółtkiem jajka (jego czysta forma jest bardzo stężona dlatego lepiej ni nakładać go samego na włosy ani skórę).
Olejek cedrowy – opinie
Olejek cedrowy zbiera najlepsze opinie jako środek na zbyt mocno przetłuszczające się włosy; jest tez sprawdzonym i polecanym remedium na łupież oraz trądzik młodzieńczy.