Naturalne Olejki

Olejek do włosów bhringraj– właściwości i efekty olejowania

Jeśli zapuszczasz włosy i szukasz dobrego specyfiku przyspieszającego ich wzrost, a jednocześnie wzmacniającego włosy i poprawiającego stan skóry głowy z pewnością słyszałaś o indyjskim olejku bhringraj. Hinduski określają go mianem „władcy włosów”. Ten nieco pompatyczny zwrot ma definiować jego niezwykłe właściwości. Czy bhringraj naprawdę pobudza cebulki i przyspiesza wzrost włosów?

Olejek bhringraj według INCI:
Eclipta Alba Oil

Bhringraj – proszek czy olej?

Z małej, zielonej roślinki o niewielkich, białych kwiatkach można przygotować dwie różne mikstury do włosów. Jedną z nich jest proszek, czyli zmielone liście eclipta alba, druga to olejek – czyli macerat uzyskany z moczenia rośliny w wybranym, naturalnym olejku (najczęściej jest to olej kokosowy). Proszek służy do rozrabiania z wodą lub ziołowym hydrolatem – nakłada się go na włosy w formie gęstej maski. Olejek z kolei jest gotowym produktem, który po lekkim ogrzaniu nakłada się na włosy i skalp. Warto wiedzieć, że zarówno proszek jak i olejek mają podobne działanie na włosy, z tą niewielką różnicą, że działanie bringhraj w formie olejku jest wzbogacone o właściwości bazy, w której macerowano zioło (czyli np. o właściwości oleju kokosowego).

Olejek do włosów bhringraj – sposób użycia

Bhringraj powinie być stosowany przede wszystkim na cebulki i skalp. Należy nim olejować włosy tak, jak każdym innym olejem. Czyli nakładać na skórę głowy i włosy na całej długości, zostawiając miksturę na kilka godzin i zmywając szamponem po określonym czasie.

Olejek do włosów bhringraj właściwości i efekty

Bhringraj – stosowany zarówno w formie olejku, jak i rozrobionego proszku działa przede wszystkim na skórę głowy. Olejek ma nieco „przystępniejszą” konsystencję: jest już gotowy do użycia, ma odpowiednio dobrane proporcje. Bringraj przez dziesiątki lat był traktowany nie jako kosmetyk, lecz jako lek, który zwalczał łupież i łuszczycę, hamował wypadanie włosów i przyspieszał ich wzrost.

Olejek bhringraj leczy skórę głowy, przywraca włosom dobrą kondycję, odżywia cebulki (wzmacnia je sprawiając, że te są mocniej osadzone w mieszkach i pobudza do pracy), poprawia ukrwienie skóry głowy i stymuluje wzrost włosów. Po dłuższym czasie stosowania bhringraj pasma stają się gładkie i lśniące, a ich wygląd i kondycja znacznie się poprawia. Olejek ułatwia rozczesywanie włosów i pomaga je zdyscyplinować oraz wystylizować.

Olejek bhringraj opinie

Olejek zbiera dosyć dobre opinie, polecają go kobiety, które uzwajają bhringraj przez kilka miesięcy – dopiero bowiem po takim czasie można mówić o intensywniejszym wzroście włosów. Stosując ziołowe bhringaraj trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dobrze jest najpierw wypróbować olejek aby przekonać się, czy zioła dobrze wpływają na stan włosów i skóry głowy. Wiele kobiet twierdzi, że bhringraj jest doskonały z jako maseczka na twarz, ponieważ ma właściwości odmładzające i dobrze rozjaśnia skórę. Bhringraj jako kuracja odmładzająca buzię powinien mieć formę proszku, który należy rozrobić i nakładać dwa razy w tygodniu na twarz jako maseczkę.