Naturalne Olejki

Olej awokado – regenerująca moc witamin na włosy

Olejek awokado jest wyjątkowy. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro pochodzi z owocu, uważanego za superfood – czyli tego o najwyższej wartości odżywczej.

Spodziewamy się po nim, że w pielęgnacji urody również dokona cudów. Czy tak się dzieje? Jakie są właściwości olejku z awokado? Jak działa na włosy, co zawiera i jakie krążą o nim opinie?

Olejek awokado według INCI:
Persea Gratissima (Avocado) Oil

Zaskakujące w olejku z awokado jest to, że wytwarza się go z miąższu tego owocu, a nie – jak wielu może sądzić – z jego pestek. Dotychczas metoda wytwarzania olejku z awokado była dosyć mozolna i pracochłonna, obecnie – produkuje się go za pomocą specjalnych pras. Najlepszy olej z awokado to oczywiście ten, do którego wytwarzania nie stosuje się metod enzymatycznych, ani nie ogrzewa. Kosmetyczny olej z awokado powinien być tłoczony na zimno – wówczas zachowuje najwięcej witamin i minerałów oraz duże stężenie dobrych kwasów tłuszczowych.

Olejek awokado – skład

Skład oleju z awokado to bogactwo bioaktywnych fitozwiązków głównie steroli roślinnych, witamin oraz kwasów tłuszczowych jednonienasyconych (przeważa w nim kwas oleinowy) Olejek z awokado zawiera aż siedem witamin (A, E, D, B1, B2, B3, B5) oraz dużą ilość białek włóknistych, które doskonale poprawiają stan włosów.

Olejek awokado – właściwości

Olejek z awokado jest niezastąpiony w diecie, a jego zdrowotne właściwości są szeroko komentowane. My skupimy się jedynie na kosmetycznych właściwościach oleju, a tych jest również niemało:

  • olejek z awokado jest doskonałym remedium na zniszczone włosy
  • odżywia włosy i skórę głowy
  • zapobiega wypadaniu włosów i doskonale pielęgnuje pasma dojrzałe, zniszczone i przesuszone
  • dostarcza włosom siedmiu cennych witamin, steroli roślinnych, enzymów białka i dobrych kwasów tłuszczowych – silnie regeneruje
  • nawilża włosy, skórę i płytkę paznokcia
  • zapobiega kruchliwości włosów i paznokci
  • leczy podrażnienia na ciele i skórze głowy
  • spłyca zmarszczki
  • wzmacnia cebulki włosów, pobudzając do wzrostu
  • ochrania przed toksynami ze środowiska i szkodliwym działaniem promieni UV

Jak stosować olejek awokado na włosy?

Olejek z awokado nadaje się do pielęgnacji całego ciała, ale największą popularność zdobył stosowany na włosy i pod oczy (jako remedium na zmarszczki). Jest idealny jako serum pod krem oraz nakładany jako maska na włosy i (koniecznie) skórę głowy.

Aby wykonać z jego pomocą olejowanie włosów wystarczy stopniowo oddzielając pasma pokryć nim skalp oraz włosy na całej długości. Olejek powinno się nakładać na czyste, suche lub wilgotne włosy (umyte i osuszone ręcznikiem). Można go trzymać na włosach 30 minut, lub (nawet) kilka godzin. Po zakończonym olejowaniu należy dokładnie zmyć olej z włosów,najlepiej naturalnym, pozbawionym parabenów szamponem.

Jak działa na włosy olejek awokado? [efekty]

Efekty stosowania oleju awokado widać już po pierwszej aplikacji – pasma staja się miękkie i błyszczące, skóra głowy ma wyregulowany poziom sebum, a końce włosów nie puszą się i nie przesuszają. Olej awokado dba o gospodarkę hydro-lipidową włosów i skóry głowy, zapobiega utracie wilgoci z wnętrza – dzięki temu włosy odzyskują sprężystość i witalność, stają się zdyscyplinowane i łatwiej je ułożyć.

Olejek awokado – cena

Obecnie wypracowano już mechaniczną metodę pozyskiwania olejku z awokado, więc jego cena automatycznie zmalała, jednak jeszcze do niedawna był on wytwarzany ręcznie (miąższ z awokado ugniatano na papkę w naczyniu z wodą i ogrzewano go, by olej wytrącił się do wody). Była to metoda bardzo pracochłonna, a olejek z awokado osiągał na rynku kosmetycznym bardzo wysoką cenę.

Olejek awokado – opinie

Olejek z awokado to kosmetyczny mocarz jeśli chodzi o pielęgnację i regenerację skóry oraz włosów. Z tego względu często jest polecany przez blogerki i vlogerki i zbiera bardzo dobre opinie.