Naturalne Olejki

Stop suchym i zniszczonym włosom – olejek kukurydziany: działanie, efekty, opinie

Suche włosy to utrapienie. Nie tylko ciężko poprawić ich wygląd i kondycję , ale również naprawić i zabezpieczyć, by nie niszczały coraz bardziej z każdym dniem. Ich szeroko rozchylone łuski, czyli wysoka porowatość sprawiają, ze szybko tracą nawilżenie i trudno je odżywić – większość kosmetyków po prostu nie dociera do głębszych struktur zniszczonych włosów. Jednym z lepszych rozwiązań jest sięgnięcie po naturalne olejki. Dla tych suchych i zniszczonych włosów idealnie nadaje się olejek kukurydziany. Co zawiera i jakie daje efekty w pielęgnacji?

Olejek kukurydziany INCI:
Corn Oil

Olej kukurydziany wytwarza się z zarodków kukurydzy – to w nich bowiem koncentracja witamin i minerałów jest dużo silniejsza niż w całych kolbach. Zarodki są oddzielane w trakcie mielenia ziaren, a olej pozyskiwany w procesie tłoczenia na zimno – wówczas mamy pewność, że zawiera same najcenniejsze składniki.

Olejek kukurydziany – skład

Olej kukurydziany skrywa w swym wnętrzu szereg witamin (C, A, K, D, E, oraz wit. Z grupy B), a także żelazo, magnez, potas, sód, i cynk. Jest to imponująca lista w porównaniu z innymi naturalnymi olejami. Różnorodność składników pielęgnacyjnych sprawia, ze olejek kukurydziany wymienia się na równi z olejem kokosowym i awokado – maja one porównywalne ilości witamin i minerałów.

Oprócz nich olejek kukurydziany zawiera dobre kwasy tłuszczowe (oleinowy i linolowy). Ich duże cząsteczki idealnie współgrają z wysoką porowatością włosów suchych i zniszczonych.

Olejek kukurydziany – jak go stosować na włosy?

Olejek kukurydziany nakłada się na suche lub umyte wcześniej włosy (wilgotne pasma mają zwiększona chłonność, więc gwarantują silniejszą regenerację). Ważne, aby pokryć olejkiem ie tylko włosy, ale i skórę głowy. Zmywa się go z włosów po kilkunastu lub (najlepiej) kilkudziesięciu minutach myjąc dokładnie włosy delikatnym szamponem.

Na co dzień zniszczone włosy można zabezpieczać wcierając w nie odrobinę olejku kukurydzianego – w ten sposób końce włosów będą zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Olejek kukurydziany na włosy – właściwości i efekty

Olejek kukurydziany ma większą masę cząsteczkową, dlatego bardzo dobrze pielęgnuje włosy o wysokiej porowatości: delikatnie je dociąża, wygładza i domyka łuski, nadaje blasku i dyscyplinuje oraz zapobiega łamliwości włosów. Ponieważ zaleca się nakładać go również na skórę głowy – dobrze dba on o skalp, zapobiegając przesuszeniom i podrażnieniom. Olej kukurydziany zapobiega dalszemu niszczeniu włosów i świetnie wzmacnia cebulki włosowe. Dostarcza do ich wnętrza wiele witamin i minerałów, polepsza cyrkulację krwi w komórkach, hamuje wypadanie i zmniejsza łamliwość włosów. Regularnie używany do olejowania włosów olejek kukurydziany poprawia ich kondycję i zmniejsza kruchość oraz wzmacnia witalność i sprężystość.

Olejek kukurydziany – opinie

Olejek kukurydziany poleca się wszystkim, którzy mają włosy zniszczone farbowaniem, prostownicom lub częstym suszeniem z użyciem wysokich temperatur. Dobrze wygładza i domyka łuski włosów wysokoporowatych, chętnie jest polecany przez blogerki i włosomaniaczki. Zbiera dobre opinie pod warunkiem, że jest używany regularnie do olejowania włosów.

Olejek kukurydziany – cena

Niska cena oleju kukurydzianego jest niewątpliwym atutem. Z pewnością przemawia ona za jego atrakcyjnością i popularnością. Przy zakupie warto jednak pamiętać, że do użytku kosmetycznego nie należy stosować kukurydzianego, rafinowanego olejku – ten lepiej zostawić w kuchni. Tylko tłoczony na zimno, nierafinowany kosmetyczny olej kukurydziany przyniesie zadowalające efekty, a jego cena może być nieco wyższa od wersji rafinowanej (czyli oczyszczonej).