Naturalne Olejki

Prosto z mielonych ziaren pomarańczowych i owoców palmy oleistej. Olejek palmowy: właściwości, zastosowanie, opinie

Olej palmowy budzi wiele kontrowersji. Najczęściej spożywamy go w formie oczyszczonej w procesie rafinacji. Uzyskany w ten sposób biały tłuszcz ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, dlatego powinniśmy go unikać. Za to nierafinowany olejek palmowy zawiera cenne witaminy i minerały, które służą zarówno naszemu zdrowiu, jak i naszej urodzie; ten ma kolor czerwony. Dowiedz się, jakie właściwości i zastosowanie kosmetyczne ma olejek palmowy.

Olejek palmowy INCI:
Elaeis Guineensis (Palm) oil

Olejek palmowy – skład i właściwości

Właściwości, jakie posiada nierafinowany olejek palmowy, wynikają z jego bogatego składu. Beta-karoten i witamina A poprawiają wzrok. Witamina E, zwana witaminą młodości, niszczy wolne rodniki nagromadzone w organizmie w wyniku procesów metabolicznych i stresu, wspiera procesy regeneracyjne i opóźnia starzenie się. Koenzym Q-10 zapobiega chorobom serca, a skwalen poprawia odporność. Wysoka zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych w olejku palmowym nie zwiększa prawdopodobieństwa chorób układu krążenia.

Olejek palmowy – właściwości i zastosowanie kosmetyczne

  • Olejek palmowy i jego wpływ na skórę
    Olejek palmowy zawiera tokoferol, który należy do związków witaminy E. Tokoferol jest wykorzystywany do leczenia chorób skóry i opóźniania procesów jej starzenia, dlatego jest popularnym składnikiem kosmetyków typu anti-age.
  • Olejek palmowy oraz jego wpływ na skórę i włosy
    Olejek palmowy jest dodawany do kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Jako popularny składnik szamponów i mydeł oczyszcza włosy i skórę z tłuszczu i brudu. Zawarte w oleju palmowym związki naturalne zastępują składniki syntetyczne, takie jak SLS, oraz biorą udział w odbudowie i regulacji sebum. Olejek palmowy dodaje szamponom i odżywkom kondycjonującego efektu. Skutecznie pielęgnuje skórę dzięki właściwościom odmładzającym i nawilżającym, które zapewniają jej elastyczność i miękkość.
  • Olejek palmowy i jego wpływ na włosy
    Olejek palmowy zawiera witaminy A i E oraz beta-karoten, które w znaczący sposób poprawiają kondycję włosów. W wyniku niedoboru witaminy A włosy zaczynają wypadać oraz stają się suche, łamliwe i słabe. Witamina E odżywia cebulki włosów i skórę głowy, dzięki czemu włosy są mocniejsze i szybciej rosną. Z kolei beta-karoten jest prowitaminą witaminy A, czyli substancją, z której organizm człowieka produkuje witaminę A.

Jak olejek palmowy wpływa na kondycję włosów?

Olejek palmowy odżywia, nawilża i regeneruje włosy, a także wygładza je i zmiękcza. Odbudowuje rozdwojone końcówki i wzmacnia cebulki. Natłuszcza skórę głowy, zwalcza suchy łupież i inne choroby skóry głowy. Ułatwia rozczesywanie i stylizowanie włosów.

Zabezpiecza włosy przed działaniem promieniowania słonecznego, słoną lub chlorowaną wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi.

Do jakich włosów pasuje olejek palmowy?

Olejek palmowy najlepiej pielęgnuje włosy niskoporowate. Włosy niskoporowate są proste, śliskie i gładkie. Trudno je wystylizować. Obciążone niewłaściwymi kosmetykami tracą objętość i przetłuszczają się. Do olejowania włosów niskoporowatych powinno się stosować preparaty o lżejszej konsystencji, na przykład olejek palmowy. Olejek palmowy działa zarówno na powierzchni włosa, jak i wewnątrz cebulki, dzięki czemu włosy i cebulki są zregenerowane, wzmocnione i odżywione od nasady.

Olejek palmowy – cena

Cena olejku palmowego zależy od tego, czy chcemy nabyć olejek palmowy rafinowany, czy nierafinowany. Ten pierwszy jest niezdrowy, dlatego jego cena jest stosunkowo niska. Z kolei nierafinowany olejek palmowy ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i wygląd, co sprawa, że jego cena automatycznie wzrasta.

Olejek palmowy – opinie

Olejek palmowy zbiera dobre opinie wśród konsumentów ze względu na swoje szerokie zastosowanie i prozdrowotne właściwości. Doceniają go zarówno miłośnicy zdrowej kuchni, jak i urodomaniacy. Ci ostatni chwalą sobie wpływ olejku palmowego na skórę – zarówno twarzy, jak i ciała – oraz na włosy.