Olejki - produkty

Olejowa mgiełka do włosów Aura Botanica od Kerastase

Olejowe mgiełki do włosów są dość popularnymi kosmetykami. Pomimo tego, że nie mają takich zdolności pielęgnacyjnych, jak tradycyjne olejki, to świetnie nadają się do stylizacji fryzury. Jednym z takich produktów jest olejowa mgiełka do włosów Aura Botanica marki Kerastase. Jakie ma działanie i jak należy ją stosować?

Jakie działanie ma Kerastase Aura Botanica?

Aura Botanica to dwufazowa mgiełka z olejkami marki Kerastase. Jest polecana do włosów normalnych i lekko uwrażliwionych, które mają naturalny kolor lub zostały pofarbowane. Świetnie sprawdzi się także na włosach matowych, suchych w dotyku i puszących się. Mgiełka Aura Botanica ma działanie odżywcze, nabłyszczające i wygładzające. Szczotkowanie, suszenie i stylizacja są o wiele łatwiejsze i zajmują mniej czasu. Dzięki produktowi pasemka staną się miękkie w dotyku, nie będą się puszyły i elektryzowały. Mgiełka marki Kerastase zapewni włosom ochronę przed wysokimi temperaturami i sprawi, że stylizacja na gorąco lub farbowanie nie uszkodzą ich struktury.

Co zawiera mgiełka Aura Botanica?

W olejowej mgiełce Aura Botanica od Kerastase znajduje się woda kwiatowa z róży damasceńskiej oraz kilka olejków:

  • samoański olej kokosowy – dogłębnie odżywia włosy, sprawia, że są elastyczne i mocniejsze,
  • marokański olej arganowy – nawilża, zmiękcza i nabłyszcza pasemka,
  • olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy – zapewnia włosom przepiękny zapach,
  • olej awokado – dostarcza wielu składników odżywczych i zapewnia nawilżenie,
  • olej jojoba – regeneruje, nawilża, nabłyszcza i wygładza, zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów.

Połączenie wody kwiatowej i olejków sprawiło, że Aura Botanica to kosmetyk dwufazowy. Co to znaczy? W opakowaniu wyraźnie widać dwie warstwy (fazy): wodną i olejową. Tylko dokładne wymieszanie wody z olejkami i nałożenie takiego kosmetyku zapewni pożądane efekty.

Jak stosować mgiełkę Aura Botanica od Kerastase?

Równomierne rozprowadzenie mgiełki ułatwi precyzyjny aplikator. Wystarczy, że olejkiem Aura Botanica spryskasz wilgotne włosy i ich końcówki, a następnie wysuszysz. Jedną lub dwie pompki można także nałożyć na suche włosy w ciągu dnia po to, żeby zapewnić im miękkość i naturalny połysk.