Olejki - produkty

Olejek do włosów Moroccanoil Treatment z olejkiem arganowym

Jak zapewne wiesz, olejek arganowy jest jednym z najbardziej popularnych olejków w pielęgnacji włosów. Został okrzyknięty najlepszą substancją i jest powszechnie stosowany przez wiele osób. Występuje nawet w olejku Moroccanoil Treatment Original przeznaczonym do każdego rodzaju włosów i w olejku Moroccanoil Treatment Light, który stosuje się do pielęgnacji włosów cienkich i jasnych.

Kuracja i stylizacja w jednym – olejek do włosów Moroccanoil Treatment

Olejek Moroccanoil Treatment można stosować zarówno jako odbudowującą i pielęgnującą kurację, jak i produkt do stylizacji fryzury. Podczas aplikacji wykorzystaj jedną lub dwie pompki produktu. Nałóż je na wilgotne włosy i wysusz lub pozwól im wyschnąć samodzielnie. Olejek Moroccanoil Treatment możesz zastosować również na suche włosy w celu ich wygładzenia lub odżywienia końcówek.

Dla lepszego efektu kosmetyk zmieszaj z innym produktem pielęgnacyjnym, a potem zaaplikuj na pasemka.

Olejek arganowy w pielęgnacji włosów

Olejek arganowy pozyskuje się z owoców drzewa arganii żelaznej rosnącej w północnej części Afryki. Otrzymany płyn ma złotawą barwę i charakterystyczny zapach. Nazywany jest płynnym złotem Maroka. Olejek arganowy zawiera wiele dobroczynnych składników. Wśród nich są między innymi kwasy tłuszczowe, fenole i witaminę E. Olejek arganowy w czystej postaci można stosować na kilka różnych sposobów. Dobrze sprawdzi się jako odżywka bez spłukiwania i jako maseczka na włosy. Wypielęgnuje i zabezpieczy zniszczone i rozdwajające się końcówki pasemek. Przyda się do stylizacji i wykańczania fryzury. Ochroni pasemka przed wysoką temperaturą i wysuszającym działaniem farb do włosów i preparatów koloryzacyjnych. Zabezpieczy również pasemka przed słoną wodą morską. Niestety nie nadaje się do pielęgnacji każdej skóry głowy – może okazać się zbyt ciężki i spowodować wzmożoną aktywność gruczołów łojowych.

Olejek do włosów Moroccanoil Treatment – działanie

Olejek Moroccanoil Treatment zawiera wiele dobroczynnych składników, które dbają o włosy. Dzięki produktowi:

  • stylizacja włosów będzie łatwiejsza,
  • włosy staną się odporne na działanie wolnych rodników,
  • pasemka odzyskają naturalny blask,
  • szczotkowanie stanie się dużo prostsze,
  • włosy będą odżywione i mocniejsze,
  • szczotkowanie zajmie dosłownie chwilę,
  • pasemka będą odporne na działanie promieni UV,
  • końce włosów będą wypielęgnowane i chronione przed uszkodzeniami,
  • włosy staną się odpowiednio nawilżone.

Olejek do włosów Moroccanoil Treatment – dodatkowe informacje

Kosmetyk zamknięty jest w 100 ml butelce z ciemnego szkła, które chroni przed negatywnym promieni słonecznych na składniki olejku. Do opakowania dołączono prostą w obsłudze pompkę, którą trzeba samodzielnie zamontować. Jedna butelka olejku do włosów Moroccanoil Treatment wystarczy na kilka miesięcy kuracji.