Naturalne Olejki

Olej z drzewa słoniowego: olejek marula, jego właściwości i zastosowanie

Porównuje się go do oleju arganowego, ale jest od niego lżejszy. Olejek marula ma uniwersalne właściwości: stosuje się go w pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Ma działanie antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe i odżywcze. Jakie właściwości ma olejek marula i jak szerokie jest jego zastosowanie?

Olejek marula INCI:
Sclerocarya Birrea seed oil

Olejek marula: skład i właściwości

Olejek marula składa się z kwasów tłuszczowych omega-9, witaminy C i E oraz flawonoidów. Wszystkie te składniki słyną ze swoich właściwości kosmetycznych:

  • kwasy tłuszczowe zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry,
  • witamina C ją rozświetla, łagodzi stany zapalne i jest silnym przeciwulteniaczem,
  • witamina E zapobiega starzeniu się skóry i regeneruje ją,
  • flawonoidy wspomagają działanie witaminy E, a dodatkowo mają właściwości przeciwtrądzikowe.

Bogactwo składników sprawia, że olejek marula chroni skórę przed promieniowaniem UV, wspomaga syntezę kolagenu i przyspiesza odbudowę skóry.

Olejek marula i jego właściwości kosmetyczne

Olejek marula nadaje się do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

  • Olejek marula do twarzy i ciała
    Olej marula jest odpowiedni do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, nawet w delikatnych okolicach oczu, ponieważ ma właściwości odmładzające. Jego dodatkowym atutem jest lekka konsystencja, która sprawia, że olejek marula bardzo szybko się wchłania i nie zatyka porów. Ponadto olejek marula wyrównuje koloryt skóry, dlatego powinny stosować go osoby, które skarżą się na przebarwienia i stany zapalne skóry – tę właściwość olejku marula można wykorzystać również przy pielęgnacji ciała. Rozstępy i cellulit – także z tymi problemami upora się olejek marula.
  • Olejek marula do włosów
    Olejek marula regularnie stosowany na włosy wzmocni je, nawilży i wygładzi. Można go nakładać na skórę głowy, włosy na całej długości i same końcówki. Olejek marula nadaje się zarówno do włosów gęstych, jak i cienkich, ponieważ nie obciąża ich.

Jak nakładać olejek marula na włosy?

Możesz olejować włosy przed ich umyciem; w tym celu nałóż olej marula na całe włosy i odczekaj około godziny, zanim je umyjesz. Olejek marula można aplikować również na noc; po takim zabiegu zaleca się umyć włosy rano. Jeżeli masz problem z suchymi końcówkami, nałóż na nie kilka kropel olejku marula, a jeśli Twoją bolączką jest przesuszona skóra głowy, codziennie po myciu włosów wmasuj w nią kilka kropel olejku.

Olejek marula można nakładać bezpośrednio na włosy lub używać kosmetyków na jego bazie, na przykład szamponów, płukanek czy masek.

Do jakich włosów pasuje olejek marula?

Olejek marula najlepiej sprawdzi się przy pielęgnacji włosów wysokoporowatych, czyli zniszczonych, osłabionych, łamliwych i cienkich. Olejek marula zregeneruje je i wzmocni.

Olejek marula – cena

Nie jest łatwo pozyskać olejek marula, dlatego musisz liczyć się z tym, że jego cena jest dość wysoka. Na szczęście olejek marula jest dość wydajny, co oznacza, że jego wysoka cena będzie problemem tylko raz na jakiś czas.

Olejek marula – opinie

Olejek marula nie jest tak popularny jak olejek arganowy czy kokosowy, ale dzielnie je dogania. Olejek marula zbiera dobre opinie wśród osób zarówno skarżących się na niedoskonałości skóry, jak i niezadowolonych z kondycji swoich włosów.